Termal Tesisimiz
İzmir'in Dikili ilçesinde bulunmaktadır.

Hayıtlı koyunda 150 metre sahil kullanımına sahip, Türkiye’nin en güzel yörelerinden biri olan İzmir’in Dikili beldesinde bulunan tesisimiz;  sabah dalga sesleri ile uyanmak, sahilde eşsiz bir yürüyüş yapmak, egenin mavi ve berrak sularında yüzmek için gereken tüm şartlara sahiptir. Tekne turuyla adaları gezebilir, balık tutup, sevdiklerinizle sahil kenarında sohbet edip çay içebilir, deniz kenarı eğlencelerine katılıp su sporları ile vakit geçirebilirsiniz.

 

Dünyanın en fazla oksijen yoğunluğuna sahip bölgelerimizden  biri olan Dikili aynı zamanda tabiatı ve zeytin ağaçları ile ünlüdür. Yediğiniz yemekler, içtiğiniz sular, gezdiğiniz yerler ve eşsiz manzarası sizi her sene şaşırtacak ve kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak.

Gerek sağlığınızı korumak gerekse de mevcut rahatsızlıklarınızın tedavisine destek olması için termal kullanımı çok önemlidir. Termal havuzlar, fizik tedavi üniteleri, füzyoterapistlerin yanısıra super lux dairelerinizdeki  banyolarda da sağlığınızı keşfetmek için termali kullanabilirsiniz.

 

Kısaca Dikili’yi anlatmak gerekirse…

Dikili, İzmir’in kuzeyinde yer alan bir ilçemizdir. Ege Denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa’dır. Dikili’nin yerel konumu 39 derece 03 saniye kuzey enlemi ile 26 derece 52 saniye doğu boylamı arasına düşer.

 

İlçe merkezinin konumu ise batısında Ege Denizi, güneyi Karadağ’ın eteği olan Kızıl çukur ve Ali Petre bayırı, doğusu Uçar ve Katrancı Bayırı, kuzeyi de ov ile çevrilidir. Sınırları ise kuzeyden Madra Çayını izleyerek Kozak yükseltisine ve Kaplan Köyünün altındaki köprüye kadar uzanır. Büveler, Kemente ve Kartal Yaylarını içine alarak Geyikli Dağına ulaşır. Güneyden Kemikli Burnundan Bakır Çay’ın ağzına ve Bakır çay boyunca Aşağı kırıklar Köyü yakınına kadar gelir. Batıdan Madra Çayı ağzından Dikili, Bademli ve Çandarlı, doğudan Aşağı kırıklar Köyü yakınından Soğancı ve Yenice Köyleri arasından Geyikli Dağına ulaşır.

Tekvak_Termal-8
Tekvak_Termal-13
tekvak_termal-17

İzmir’e 118 km, Ayvalık’a 42 km, Altınova’ya 25 km, Bergama’ya 29 km ve Kınık’a 42 km uzaklıktadır. Denizyolu olarak İzmir’e 66 mil, İstanbul’a 228 mil ve Midilli’ye 18 mil uzaklıktadır.     İlçenin yüzölçümü 541 km²’dir. Rakımı 2 metredir. Hava sıcaklığı yıllık ortalama 16.4 derece olan Dikili’de tipik Akdeniz iklimi hüküm sürer. Uzun yıllar basınç ortalaması 1014,2 milibardir. Yıllık yağış ortalaması 630,7 mm, nispi nem %72 dir. Ege bölgesine özgü imbat rüzgarları Dikili’de hissedilir.

Dikili’ye bağlı 25 köy, ve 1 Kasaba bulunmaktadır. Yapılan son nüfus sayımına göre Dikili nüfusu 12.500’dür.

Dikili Hayıtlı Koyu coğrafik olarak bir anfi tiyatroyu andırmaktadır. Denizi, plajı, yeşili ve termal suyu özellikleriyle tam bir doğa cennetidir. Hayıtlı koyu, denize karışan termal kaplıca suyu ile ün yapmıştır. Yüzerken denizin dibinden 90 derece sıcaklıkta çıkan şifalı termal suyunun sıcaklığını hissedeceksiniz.

OLANAKLARIMIZ VE HİZMETLERİMİZ

Transfer Hizmeti, Kablosuz İnternet, Güzellik Merkezi, Kaplıca Kür Merkezi, Masaj Servisi, Çamaşırhane Servisi, Açık Otopark, 24 Saat Güvenlik, Market, Bagaj Odası, Uyandırma Servisi, Kapalı Devre Kamera Sistemi, Bay&Bayan Kuaför

 

Ücretsiz Hizmetler: Termal havuzlar, Fitness Center, Hamam, Sauna, Buhar Odası, Otopark, Havuzda; şezlong ve şemsiye.

Ücretli Hizmetler:Doktor,Masajlar, Spa merkezinde alınacak olan bütün bakımlar, Bütün içecekler ve extra yiyecek hizmeti , Çamaşır yıkama, minder, Ütü, Oda Servisi

Geçmişten günümüze kadar ününden hiç bir şey kaybetmeyen, hatta yaşamımızın geleneksel bir öğesi olarak kabul gören Türk Hamamları tesisimizdeki konsepti ile tatilinizin vazgeçilmez parçası olacaktır.

Modern çağın rahatlama odası olarak kullanılan sauna ,özel ahşap malzemeleri, yağ ve kalori yakma özellliği, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ve özel solüsyonu sayesinde kullanıcılarının rahatlamasına ve toksinlerden kurtulmasında yardımcı olmaktadır

Tesisimize ilk girdiğiniz andan itibaren konusunda uzman hekimlerimiz tarafından ilk tetkikleriniz yapılarak hangi kürlerden hangi oranda faydalanabileceğiniz ile ilgili bir takvim çıkararak tatil keyfinde tedavi süreciniz başlar. Tesisimizden ayrıldığınız da ise alternatif tıbbın öngördüğü ölçüde şikayetlerinizde gerilemenin farkına varabilirsiniz.

Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için güne buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz. Buhar odası bakımı sonrası kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır. Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz…

En değerli giyisimiz olan cildimiz de zamana yenik düşmektedir. Tek Termal Sağlık Merkezi bünyesinde bulunan SPA merkezimiz; zamanın izlerinin bedeninizden ve ruhunuzdan silmek, tedavilerinizi desteklemek için uzman kadrosu ile sizleri bekliyor…

Tek Termal Sağlık Merkezi sadece beden sağlığınız için değil cilt sağlınız içinde uzman kadrosu ile sizlere hizmet sumaktadır; temel cilt bakımından, özel masajlara, akneli cilt bakımlarından, kuru cilt bakımlarına, altın maskelerine kadar cildinizin ihtiyacı olan her şeyi size sunmaya hazır..

Günümüzde yeni ortaya çıkan terapi dallarından bir tanesi de tuz terapisidir. Tarih boyunca saf, rafine edilmemiş kaya tuzunun akciğer derinliklerinde antibakteriyel ve antimikrobiyal faydaları olduğu kabul edilmiştir. Son yıllarda tüm solunum hastaları ve doğal astım tedavisi için dünyadaki tuz mağaralarına yapılan ziyaretler doğal tuz havasının inanılmaz iyileştirici özelliklerinden dolayı artış göstermektedir. Şimdi bu eşsiz tedavi yöntemi Tek Termal Sağlık Merkezi ayrıcalığı ile sizlerle buluşuyor.

Türk ve Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini siz değerli misafirlerimizle buluşturan Restoranımız, sabah-öğlen-akşam hizmet vermektedir. Özel Vitamin köşesi ve havuz manzaralı Snack Barda bütün beklentilerinizi karşılayacak lezzet durakları sizler için özenle hazırlandı.

Geniş çay ve kahve seçeneklerinin kurabiye ve küçük tatlılar ile tamamlandığı Havuz & Snack barda kokteyller, alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleriyle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Havuz & Snack  barımız müşterilerimize 10:00-22:00 arası saatlerde hizmet vermektedir.

Türk ve Dünya mutfağının eşsiz lezzetlerini siz değerli misafirlerimizle buluşturan Restoranımız, sabah-öğlen-akşam hizmet vermektedir. Özel Vitamin köşesi ve havuz manzaralı Snack Barda bütün beklentilerinizi karşılayacak lezzet durakları sizler için özenle hazırlandı.

Tesisimiz bünyesinde bulunan Bay&Bayan kuaförünüz uzman kadrosu ile siz değerli misafirlerimiz için hizmet vermektedir.